Hakkımızda
Kurum Hakkında
Hizmetlerimiz
Araştırmalar
Eğitimler
Proje Geliştirme
Kariyer
İletişim
Kurum Hakkında
 
HAKKIMIZDA

Murat Gezici, kariyerine  2000-2001 yılları arasında  Konda Araştırma Şirketinde ( Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem) anketör olarak  başlamıştır. 2001 - 2011 yılları arasında  ise A&G ( Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gür) Araştırma Şirketinde anketör olarak çalışmış ve aynı zamanda şirketin çeşitli kademelerinde görev almıştır. A&G şirketinde  yöneticilik pozisyonunu da üstlenen Murat Gezici, buradaki görevini tamamlayarak Gezici Kamuoyu Araştırmaları  ve Danışmanlık şirketini  15 yılı aşkın deneyimli bir ekip ile  2011 yılında kurmuştur. Gezici Araştırma deneyimli kadrosu sayesinde yapmış olduğu araştırmalarla kendini kanıtlamıştır. 2014 yılı Türkiye yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimini ve 2015 yılı K.K.T.C cumhurbaşkanlığı seçimini nokta atışı ile bilmiştir.

Tarafsızlık ve güvenilirliği ilke edinen Gezici Araştırma, gereksinim duyulan bilgiyi, doğruluğu ve etkinliği sınanmış bilimsel ve teknik yöntemlerle hazırlayarak hızlı, doğru ve kapsamlı bir şekilde sunar.

Özellikle siyasi kurumların ihtiyaçlarına yönelik kamuoyu araştırmaları alanında uzmanlaşan Gezici Araştırma, medya araştırmaları ve sosyolojik araştırmalar alanında önemli bir know-how sahibidir. Türkiye’de 81 ilde düzenli olarak yaptığı araştırmalar ile toplumun kanaatlerini sürekli gözlemleyen tek araştırma şirketidir. Dünyanın birçok ülkesinde, Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’de araştırmalar yapmaktadır.

Gezici Araştırma siyasi araştırmaların yanı sıra; kamu kuruluşlarının sunmuş oldukları hizmetlerin, sosyal paydaşlarınca nasıl değerlendirildiğini ve beklentileri ölçümleyerek, iyileştirme alanlarına yönelik stratejileri ve karar alma tekniklerini belirleyen özgün araştırma modelleri de geliştirmiştir. Sürekli olarak hizmet ve kalite standartlarını yükseltmek zorunda olan yerel yönetimlerin yatırım planlaması ve vatandaşın beklentilerinin belirlenmesi amacıyla ihtiyaç duydukları çalışmaların özgün modellerle gerçekleştirilmesi ve belediye başkanlarının siyasi bir marka olarak konumlarının analiz edilmesi de Gezici Araştırma’nın uzman olduğu alanlar arasındadır.

Ülkenin her yerinde araştırmalar yürütebilecek bir örgütlenme yapısına sahip Gezici Araştırma, geniş tecrübesi ve uzman kadrolarıyla, sektörün en güçlü ve güvenilir şirketleri arasında gelmektedir.

Türkiye’de 63 ilde irtibat noktası olan, İngiltere ve İsviçre’de irtibat noktası olan yerli ve uluslararası tek araştırma şirketidir.

 
 
ARAŞTIRMALAR
EĞİTİMLER
PROJE GELİŞTİRME
KURUMSAL
HAKKIMIZDA